Твердопаливні котли при організації опалення приміщень

Твердопаливні котли

Експлуатація приміщення незалежно від його типу та призначення в холодний період року на всій території України вимагає застосування мір по забезпеченню його теплом. Частіше всього, в якості таких мір використовують монтаж системи опалення на основі рідинного теплоносія, тобто звичайної води. І кожна з таких систем основана на теплогенераторі – обладнанні, що генерує теплову енергію, необхідну для обігріву, з енергоресурсу.

Найбільш поширеними теплогенераторами є газові котли. Однак в останні роки тенденція дещо змінюється. Зростає питома вага твердопаливного обладнання. Такі теплогенератори обирають за більш низьку собівартість отримання теплової енергії та автономність в роботі. Купити твердопаливний котел сьогодні можна просто з власного будинку. Цьому сприяє значна кількість інтернет-ритейлерів. Так наприклад на сайті eccoterm.com.ua/klasichni-tverdopalivni-kotli пропонують значний вибір різноманітних за потужністю та набором характеристик моделей твердопаливних котлів. Крім того магазин забезпечує швидку безкоштовну доставку по всій території України з оплатою при отриманні замовленого товару. Тож це дуже зручно для безпечного обдуманого придбання.

Твердопаливні котли можна вважати опалювальним обладнанням, що з’явилося одним з перших. Однак сучасні технології виробництва змогли значно підвищити його ефективність та зручність експлуатації. На сьогоднішній день твердопаливні котли дозволяють перетворювати енергоресурс в теплову енергію з показником КПД від 80 до 90%. Це свідчить про раціональне використання запасів палива. Крім того сучасні способи керування, такі як електронні програматори дозволяють точно регулювати температуру теплоносія, керувати роботою супутнього обладнання, встановлювати додаткові модулі.

Сучасний твердопаливний котел представляє собою збірно-зварну конструкцію. Основним елементом для її виготовлення є листова сталь. Така конструкція має подвійну стінку, всередині якої знаходиться теплоносій. При роботі котла нагріті димові гази передають тепло через металеві стінки до теплоносія, а він в свою чергу транспортує його в систему опалення приміщення. Зовнішня частина конструкції котла вкрити шаром теплоізоляції для мінімізації тепловтрат та декоративною обшивкою для гарного зовнішнього вигляду.

В якості палива для твердопаливного котла можна використовувати: дрова, вугілля, торф, паливні брикети. Однак більшість моделей з легкістю здатні генерувати тепло і з відходів сільського господарства чи деревообробної промисловості, таких як: солома, шкарлупа насіння, тирса, щепа, кора. Така особливість дозволяє виконувати обладнанню ще й функцію утилізації відходів.

Переваги використання твердопаливного котла:

  • Низька ціна теплової енергії для системи опалення.
  • Простота встановлення та монтажу.
  • Можливість використання в якості резервного джерела.
  • Можливість створення повністю автономної системи опалення.
  • Використання різних типів енергоресурсу.
  • Довгий період експлуатації.
Поділитися у соціальних мережах