Тернополяни скаржаться, що два роки платять за воду, якої не споживали

У Тернополі мешканці п’ятиповерхівки на вулиці Пилипа Орлика, 1 уже два роки з подивом спостерігають, як їхні платіжки за холодну воду товстішають від донарахувань. Люди кажуть — чесно передають показники, нічого не тече, а в рахунках з’являються десятки кубів зайвої води. «Тернопільводоканал» пояснює все технічними збоями та помилками самих мешканців.

Куби з повітря

Юлія Квасниця щомісяця фіксує показники свого лічильника. Однак із лютого донарахування у платіжках стали нечуваними. «Я подала 11 кубів, мені донарахували ще 17 з половиною. Це вже 160% від фактичного споживання. Ніякої конкретної відповіді ані від водоканалу, ані від жеку ми не отримали», — розповідає вона. Жінці доведеться заплатити на 800 грн більше.

Подібна ситуація і в її сусіда — Петра Коника. У березні при поданих 7,1 куба йому донарахували 12. «Це 167% зверху! А таке відбувається не перший місяць, а вже понад два роки. У будинку системний дисбаланс — до 60 кубів щомісяця просто “випаровуються”», — каже чоловік.

Вина — в одному споживачі?

Начальник відділу розрахунків «Тернопільводоканалу» Руслан Бурмас пояснив: у серпні 2024 року один із мешканців помилково подав завищені показники, а далі кілька місяців не подавав нічого. Відтак, коли контролер зняв фактичні дані у березні 2025-го, система перерахувала об’єм — і понад 200 кубів розподілили на всіх мешканців.

«Це не за один місяць, а накопичення з серпня минулого року», — каже Бурмас.

Куди зникає вода і хто винен?

Петро Коник сумнівається, що причина лише в одній квартирі. Мешканці провели власний експеримент: вночі з 2 до 4 години вимкнули воду в усьому будинку — а загальнобудинковий лічильник все одно рахував.

Головний інженер обслуговуючого підприємства Микола Васьковський вважає, що винні мешканці з несправними унітазами та кранами.

«Якщо вода протікає — ремонтуйте. Або кличте нас, ми допоможемо. Але заявок — нуль», — каже він. Інженери обіцяють перевірити всі квартири.

Наразі мешканці вимагають чесного розрахунку та прозорості. Адже якщо вода безслідно зникає, а рахунок усе одно зростає — то хто її насправді споживає?

Поділитися у соціальних мережах