Що не можна робити із зарядними кабелями

зарядними кабелями

Зарядні пристрої, зокрема кабелі, використовують щодня. Особливо поширений USB-інтерфейс: через нього підключають смартфони, павербанки, кейси бездротових навушників тощо. Проте із часом будь-який кабель може вийти з ладу — особливо, якщо не знати правил його використання та деяких заборон.

Правильний підбір зарядних блоків

Більшість систем для відновлення акумуляторів складаються з двох частин. Перша — це зарядний блок, тобто «коробка» для підключення до мережі. Вона може бути звичайною або зі стабілізатором напруги. Другий компонент системи для зарядки — кабель із мікро-ЮСБ або іншим інтерфейсом з одного боку та USB-виходом для конекту з блоком. Для коректної роботи необхідно враховувати додаткові характеристики. Кабелі мають свою пропускну здатність, яка може відрізнятися від показників блоку. Через це можливі проблеми з підключенням, швидким заряджанням чи перегрівом. Останнє в результаті призводить до пошкодження.

Як не треба заряджати техніку

Використання кабелів зазвичай не потребує особливих умінь. Усі вони ізольовані, доволі гнучкі та легко переносять різні умови. Проте навіть якісні кабелі під час підключення до пристроїв заборонено:

  1. зав’язувати у вузол;
  2. перетискати важкими предметами;
  3. залишати на вологій чи жирній поверхні;
  4. підключати поблизу джерел тепла або на сонячному світлі.

 

Самому пристрою, якій під’єднано через кабель, потрібно дати спокій для зарядки. Багато людей звикло продовжувати використання смартфона під час підключення, проте це погано впливає на роботу пристрою та може призвести до пошкодження кабелю.

 

Правила безпечного зберігання

Коли дроти не потрібні, їх варто відкладати окремо. Це допоможе вберегти обмотку від впливу довкілля, різних рідин чи олій. Кращий варіант — відкласти їх у шухляду чи окрему коробку для зберігання. Також зарядні пристрої варто зберігати якомога далі від дітей і тварин. Не потрібно щільно скручувати кабелі, аби уникнути передавлювання в окремих зонах. А якщо все ж стався обрив обмотки, то краще одразу замінити дріт на новий.

Миття та гігієна кабелів

З часом на шнурах з’являються різноманітні сліди, залишки бруду чи жиру. Деякі з них виходить одразу видалити, інші — набагато складніше. Під час обробки кабелів для зарядки не варто використовувати сильнодійні засоби або спирт. Це може призвести до пошкодження гумової обмотки. Краще спочатку обережно розмочити пляму, а потім — стерти її з допомогою м’якої серветки. Крім самих шнурів, варто періодично займатися очищенням входів і виходів. Для цього використовують гострі предмети — проте обережно, аби не пошкодити металеві частини. Використовувати воду для очищення цих елементів не можна — лише, за потреби, спирт. Сучасні зарядні кабелі міцні та витримують велике навантаження. Проте варто вміти правильно їх використовувати, аби уникнути можливих пошкоджень.

Поділитися у соціальних мережах