Сублімаційний друк є порівняно новим методом нанесення друку. З його допомогою виготовляються рекламні сувеніри з логотипом, створюються банери, прапори, брендований одяг тощо. При температурі близько 200°C фарбувальна речовина змінює стан з твердого на газоподібний, так що барвник глибоко проникає у структуру матеріалу. Унікальні фізико-хімічні процеси, на яких базується технологія, дають змогу створювати високоякісні зображення на різних поверхнях – від текстилю до кераміки.
Процес сублімації відносною простий. Після налаштування обладнання він потребує мінімального втручання оператора. Більшість етапів автоматизовані, що дозволяє виготовляти продукцію у стислі терміни. Для виробів не вимагається додаткової обробки, що сприяє значному скороченню виробничого циклу.
Які переваги надає використання цього методу?
З дотриманням усіх технологічних норм отримувані зображення на тканині дуже чіткі та деталізовані. На відміну від прямого друку на тканині, у випадку з яким барвник лягає на поверхню матеріалу, сублімація передбачає глибоке проникнення фарби в структуру волокон. Завдяки цьому оптимально передаються кольори, з точним відтворенням найтонших тонів та плавних переходів між ними. Особливо це помітно при створенні фотореалістичних зображень.
При цьому сублімаційний спосіб – вигідний варіант, коли потрібно купити сувеніри з логотипом у великому тиражі. Зі збільшенням обсягу продукції знижується вартість кожного з виробів зокрема. Сучасні принтери забезпечують стабільну якість зображень з невеликими вкладеннями на витратні матеріали. Напис чи картинка довго зберігають початковий вигляд, не бліднучи та не вицвітаючи з часом, в тому числі й під дією сонячного випромінювання.
Метод відзначається універсальністю в плані вибору матеріалів. Це можуть бути легкі чи цупкі тканини, керамічні вироби, металеві поверхні, спеціалізовані матеріали з полімерними покриттями.
Які нюанси слід враховувати, розглядаючи сублімаційний друк як спосіб для виготовлення сувенірів та рекламної продукції?
Попри широкі можливості методу, його використання має свої обмеження. А саме − вибірковість щодо матеріалів-носіїв. Щоб зображення було якісним, тканина повинна містити у складі не менш ніж 50% поліестеру. Робота з натуральними матеріалами, такими, як льон чи бавовна, може принести незадовільні результати. Зображення виходить блідим, й нерідко зникає після кількох процедур прання.
Робота з темними тканинами вимагає попереднього нанесення ґрунтувального шару для досягнення бажаної насиченості відтінків. Це збільшує собівартість та робить складнішим технологічний процес.
Важливо обрати надійну компанію, аби рекламно-сувенірна продукція з логотипом мала належну якість. Це пов’язано з тим, що обладнання потребує точного налаштування за такими параметрами, як температурний режим, час впливу, тиск пресування для кожного типу матеріалів.
Відхилення від необхідних показників призводить до бляклості зображень, нечітких їх контурів або пошкодження матеріалу. Також потрібно контролювати рівень вологості у приміщенні й температуру матеріалів, оскільки ці чинники безпосередньо відображаються на якості друку.