
Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області заміряли глибини Тернопільського водосховища.
– Тернопільщина небагата на водні ресурси, але 70 % всіх водних об’єктів відносяться до Дністровського басейнового управління, до річки Дністер. Довкола неї зараз багато розмов і проблематики. Дністер живиться своїми притоками. Найбільшою притокою є річка Серет. Наше Тернопільське водосховище знаходиться на річці Серет, – розповів в. о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький.
Відповідно до проектної документації, яка виготовлялася у 2014 році, максимальна глибина Тернопільського ставу – понад 10 метрів, а середня – понад 3 метри.
Для вимірювання глибини фахівці провели комплекс інженерно-геодезичних та гідрометричних досліджень.
– Зараз змінюються умови клімату, відповідно змінюється і водність річок. Обміління відбувається як по Дністру, так і по його притоках. Ми постійно вивчаємо цей стан, щоб підтримувати водність на належному рівні і попередити проблеми, – зазначив провідний інженер РОВР у Тернопільській області Ярослав Вівчарук.
Причини для зниження рівня води можуть бути і кліматичні, і антропогенні, наголошують фахівці.
– У 2014 році ми працювали командою, щоб виготовити паспорт Тернопільського водосховища. Відтоді пройшло 10 років. Замулюється дно, вода опускається чи піднімається через різну кількість опадів, тому ми регулярно моніторимо ситуацію, – зауважив працівник РОВР у Тернопільській області Руслан Опиханий.
За результатами замірів, вдалося встановити, що глибина Тернопільського водосховища має тенденцію до пониження на 15-20 сантиметрів.
Виміряні показники фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області передадуть представникам місцевого самоврядування для контролю та вирішення проблеми.